Zákaznická podpora:+420 702 431 598info@atreya.cz

Jaké šperky jsou vhodné k vodě?

Půlka letních prázdnin už je sice za námi, ale spousta z vás určitě ještě plánuje dovolenou u moře, návštěvu místního koupaliště nebo tráví slunná odpoledne a teplé večery na zahradě u bazénu. Napadlo tě ale někdy, že ať už slaná mořská, termální nebo chlorovaná voda, může mít nepříznivý vliv na tvůj piercingový šperk? A je potřeba si sundávat piercing i při běžném denním sprchování a koupání? V následujícím článku se dozvíš, které šperky, a z jakých materiálů, je lepší před vodním dováděním raději odložit. Nakonec ještě přidáme pár tipů na piercingy, se kterými se rozhodně blýskneš nejen u vody.

 

Koupání a sprchování

To, jestli je nutné si sundávat piercingové šperky i při běžné denní hygieně, by mohlo zajímat i ty z vás, kteří letním koupačkám úplně neholdují a raději odpočívají například v chládku v lese nebo vyrážejí do severnějších koutů země. Uklidníme tě. Pokud si základní piercingy před večerní či ranní sprchou nesundáváš, tak je vše v pořádku. Materiály, jako je zlato, chirurgická ocel, titan nebo stříbro se ti při běžném koupání a sprchování nepoškodí. Pokud ale nosíš například závaží z mosazi, dřevěné tunely nebo piercingy a plugy, které jsou ozdobeny peříčky, tak ty určitě vodě nevystavuj. Mosaz by zezelenala, peříčka by se zničila a dřevu voda nesvědčí.

 

Může uškodit chlorovaná voda tvému piercingu?

Zdobí tě piercingový šperk ze zlata nebo stříbra? Tak to si určitě pamatuj, že tyto dva materiály by neměly přijít do kontaktu s chlorovanou vodou na koupalištích a v bazénech. Zčernaly by. Pokud máš piercing čistě z chirurgické oceli či titanu, není potřeba ho sundávat. Dávej ale pozor, aby takový šperk nebyl kombinovaný například s mosazí nebo na sobě neměl kamínky a přírodní minerály. Lepené komponenty by se mohly uvolnit a vypadnout.

 

A co mořská voda?

Určitě to znáš. Celý rok se těšíš na dovolenou k moři a když konečně přijedeš do vysněné destinace, oblékneš plavky, skočíš rovnou do vody a nepřemýšlíš, jestli by náhodou slaná voda nemohla uškodit tvému piercingu nebo tunelům. Nemusíš mít obavu. Na rozdíl od chlorované vody je mořská voda šperkům prospěšná. Výjimkou je stříbro, které by se i slanou vodou mohlo poškodit a dřevo, jemuž, jak už jsme zmínili, neprospívá voda celkově. Na druhou stranu zlaté šperky znovu získají, díky mořské vodě, ztracený lesk.

Pokud se místo k moři rozhodneš vyrazit zrelaxovat do termálů, tak pamatuj, že před vstupem do termálních vod musíš sundat všechny šperky, bez výjimky. Termální prameny totiž obsahují síru, která by šperky nenávratně poškodila.

 

Nevhodné šperky k vodě

Nejideálnějšími šperky, kterými se ozdobit k vodě, jsou tedy ty z chirurgické oceli nebo titanu, nejlépe bez kamínků, nebo s kamínky, které nejsou vlepované, ale uchycené okraji samotného šperku. A jak je to se dřevem? Svoje dřevěné tunely, plugy nebo závaží raději před koupáním odlož. Pokud ale zapomeneš a skočíš do vody i s nimi, rozhodně si k nim nezapomeň přikoupit jojobový olej, kterým můžeš dřevo po osušení následně ošetřit a vrátit mu původní lesk.

vlevo: vlepený kamínek, vpravo: kamínek uchycený okraji samotného šperku

Vhodné šperky k vodě

Na závěr tu máme pro ty, kteří si ještě svůj letní šperk nevybrali, slibované tipy na piercingy, tunely i plugy, se kterými se nemusíš bát skočit do bazénu nebo si zaplavat v moři. A které ti udělají parádu i při ostatních (nejen) prázdninových aktivitách.